OCT 29

Kupno mieszkania

Zakup nowego mieszkania najczęściej wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego pod jego zakup.

W związku z tym wiele osób martwi się, aby nie zostać oszukanym przez dewelopera i nie zostać z niczym. Przed dokonaniem zakupu warto zrobić swego rodzaju rozeznanie. Warto sprawdzić dewelopera w internecie, a także zajrzeć do ksiąg wieczystych danego budynku mieszkalnego, żeby przekonać się, czy inwestycja nie jest czasami zadłużona. 
Pierwszą umową, którą zazwyczaj podpisuje się z deweloperem nazywa się umową deweloperską. Oczywiście takie umowy podpisuje się w obecności notariusza. Najczęściej jest to kancelaria notarialna w Gliwicach, która została wskazana przez dewelopera. W przypadku, gdy nie zgadzamy się z wyborem dewelopera, to możemy go zmienić. Warto dodać, że każdy notariusz, nawet notariusz w Gliwicach zobowiązany jest do poinformowania którejkolwiek ze stron w przypadku zauważenia rażących błędów w zapisach umowy. 
Trzeba dodać także, że notariusz to zawód zaufania społecznego, a wykonujący go człowiek działa pod przysięgą. Świadczenia notariusza wielokrotnie wykorzystywane są przez rodziny, które dokonują podziałów majątków, albo przepisują na kogoś swój majątek. Wiele osób zapomina również o tym, że testament również powinien być wykonany za pośrednictwem notariusza. W innym przypadku trzeba spodziewać się komplikacji, gdy pojawi się konflikt pomiędzy członkami rodziny, a sprawą będzie musiał zajmować się sąd. W razie odręcznych testamentów wyroki sądu mogą być różne.

Fotografie:

kancelaria notarialna w Gliwicach

notariusz w Gliwicach

Twój komentarz