OCT 29

Normy i zasady działania, czyli regulamin strony i
Opublikowany przez: Andrzej Gałecki | Tagi: regulamin, strona, sklep, internet | Data: 2017-08-26

Dla ułatwienia funkcjonowania handlu w internecie, a także w celu uniknięcia wszelkich sporów wynikających z nieporozumień między sprzedającym a kupującym każda strona internetowa, na której dokonywane są jakieś transakcje, musi posiadać regulamin, według którego zasad funkcjonuje.

Taki regulamin zawiera zarówno ogólnie przyjęte normy, ustalone przez władzę ustawodawczą, ale również takie, które narzuca właściciel danej witryny. Regulamin strony internetowej przede wszystkim musi być ogólnodostępny dla odwiedzających. 

W internecie możemy znaleźć szereg stron, na których znajdziemy wzór regulaminu do sklepu internetowego. Jednak przy pisaniu takiego regulaminu powinniśmy także sięgnąć po ustawy dotyczące rodzaju działalności, jaką będziemy prowadzić. Warto także zapoznać się z ustaleniami zawartymi w kodeksie cywilnym. Ponieważ mowa tutaj o świadczeniu usług internetowych podstawowe źródło informacji będzie stanowiła ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Regulamin sklepu internetowego powinien zawierać również wyjaśnienie wszelkich pojęć zawartych w nim, które mogłyby być niejasne dla użytkowników. 

Na co jeszcze będzie składał się taki regulamin?
Rodzaj i zakres świadczonych usług, warunki świadczenia tych usług, warunki zawierania umów na usługi świadczone przez sklep, ale także ich rozwiązywania oraz tryb postępowania reklamacyjnego — to podstawowe punkty tego dokumentu. Zatem jeżeli myślisz o założeniu własnego sklepu internetowego, pamiętaj, aby już na starcie wyposażyć go w taki regulamin! Będzie on zapewniał bezpieczne zawieranie transakcji zarówno Tobie, jak i Twoim klientom!

Dowiedz się więcej o regulaminach i polityce bezpieczeństwa danych osobowych na: https://www.e-regulaminy.pl/dane-osobowe/

Fotografie:

regulamin

strona

sklep

internet

Twój komentarz