OCT 29

Obrządki kremacyjne

Najstraszniejszą informacją dla rodziny jest wiadomość o zgonie swoich krewnych.

Kiedy już wyjdziemy z pierwszego szoku nastaje czas na zastanowienie się, jakie usługi pogrzebowe miałaby świadczyć wybrana firma pogrzebowa dla naszego zmarłego członka rodziny a także jaka powinna zostać wybrana firma pogrzebowa.

Czy mądrzej odwiedzić krematorium i podjąć decyzję o kremacji zwłok czy też skorzystać z typowego pogrzebu w trumnie. Kremacja Wrocław jest procedurą realizowaną w Polsce niespełna od kilku lat a pomimo upływu czasu nie zdobyła sobie wysokiej popularności. Prawdopodobnie ze względu na cenę. Kremacja jest niestety znacznie wyższa od kwoty pogrzebu typowego, a zatem wiele rodzin decyduje się na pochowanie swojego zmarłego w tradycyjny sposób.

Zakłady pogrzebowe legitymujące się na przykład zezwoleniem na transport zmarłych a także sprowadzenie zwłok z Niemiec nie są uprawnione do tego, aby prowadzić transport zwłok z Grecji czy też oferować stamtąd międzynarodowy przewóz zwłok z zagranicy do Polski.

Wybierając się na urlop, w służbową podróż czy najzwyczajniej w świecie odwiedzając przyjaciół nikt sobie sprawy nie zdaje, iż nieomal za każdym zakrętem zawsze może na nas czyhać śmierć. Niby każdy wie, że później czy wcześniej przyjdzie mu pożegnać się z światem doczesnym, ale do siebie takich katastroficznych myśli podświadomie nie dopuszczamy.

Miejskie zakłady pogrzebowe operują na rynku lokalnym, ale wśród całej grupy tego typu zakładów spotyka się od czasu do czasu zakład pogrzebowy, który oferuje usługi pogrzebowe także poza granicami jednego miasta, aglomeracji, regionu a nawet kraju. Wybór takiego zakładu pogrzebowego ma pierwszorzędne znaczenie w sytuacji, kiedy nasz krewny zmarł za granicą. Na transport zmarłych z zagranicy wymagane są odpowiednie zezwolenia a także koncesje. Sprowadzenie zwłok do kraju nie jest procedurą prostą. Transport zwłok z zagranicy realizowany jest bezwzględnie w precyzyjnie zdefiniowanych warunkach technicznych. Na międzynarodowy przewóz zwłok z zagranicy oraz międzynarodowy transport zmarłych wydawane są zezwolenia ważne tylko w ramach wybranego regionu czy też grupy krajów.

Fotografie:

usługi

zakład pogrzebowy

usługi pogrzebowe

Twój komentarz